Dračí rok je tu a k této příležitosti jsem napsala krátký článek pro neziskovou organizaci Most Pro Tibet. Ta má v mém srdci zvláštní místo, protože nezapomíná na pomoc Tibetu, který před více než 70 lety obsadili čínští komunisté.
Rozhovor s Evou Janákovou: Inovací ani netradičních metod se nebojíme
Jak se daří do výchovně-vzdělávacího programu mateřské školy zahrnout poznatky z oblasti aplikované behaviorální analýzy a co mohou vzdělávací akce Modrého kruhu přinést těm, kdo pracují s dětmi na spektru, nám v rozhovoru přiblížila ředitelka mateřské školy Klíček Eva Janáková.
Mandaly ve větru a nový Svět Dharmy
Právě vyšlo další číslo magazínu Svět Dharmy zaměřeného na současný buddhismus. V recenzích nechybí ani moje ohlédnutí za výstavou tibetského umění ze sbírky Národního muzea – Náprstkova muzea, kterou jsem navštívila v Olomouci.
Sedm laskavých
K dnešnímu Světovému dni laskavosti jsem pro vás vybrala sedm tvůrčích osobností, které neváhaly odpovědět na to, jaké bylo jejich osobní setkání s laskavostí v letošním roce. O tom, proč má smysl věnovat se rozvoji a kultivaci laskavosti vypovídají svou hodnotou v dnešním světě nejen exaktní důkazy, ale i všudypřítomné příběhy štědrosti. Ty potvrzují, že laskavostí můžeme pomáhat jak druhým, tak sami sobě.
Elektroodpad je poklad. Tetující šperkařka Shari v rozhovoru o udržitelnosti
Plýtvání zdroji a všudypřítomné hromadění fyzických statků jsou nepřehlédnutelnými symptomy naší doby. Ve chvíli, kdy není možné prodloužit životní cyklus produktů včetně elektronického materiálu, přijde na řadu jejich likvidace. A nejedná se zrovna o křemíkové nebe. Nevyužitý potenciál elektroodpadu naštěstí začíná zajímat i některé důvtipné designéry a umělce. Mezi nimi i Šárku Brejchovou vystupující pod uměleckým jménem Shari Freedom.
Spisovatelka Ladislava Horová vydává patnáctou knihu!
Nenápadný a skromný talent české literární scény. To je pro mě spisovatelka Laďka Horová, která v těchto dnech připravuje vydání své patnácté knihy. Poprvé v historii její tvorby se toho navíc mohou zúčastnit i čtenářky a čtenáři.
K vysněné práci mě přivedla rakovina, vzpomíná výtvarnice Věra Dupynová
V loňském roce jsem se díky vizuální platformě Instagram seznámila s tvorbou nadané umělkyně vystupující pod jménem Schiggy. Mezi stovkami perokreseb se na jejím profilu občas objevil i autoportrét s růžovými vlasy.
Lásky není nikdy dost, říká nadějná autorka Ruth Stryhalová
Na lásku a na tvorbu není nikdy pozdě. To druhé jmenované dokazuje i středoškolská učitelka Ruth Stryhalová připravující vydání své prvotiny s názvem Knížka o lásce pro tebe. K tomu si přizvala online nakladatelství Pointa, které splnilo sen o vlastní knize již mnohým. A i vy nyní máte možnost se díky probíhající crowdfundingové kampani stát součástí autorčina díla.
Darování uměleckého díla přináší nejen dobrý pocit
Dobročinnost a umění. Dvě hlavní oblasti mého zájmu, které propojuji pod hlavičkou umělecké skupiny Talentovaní Umělci. Moje původní idea pramenila z představy vzájemné i veřejně prospěšné aktivity, do které by se zapojili nejen patronky a patroni umění, kultury a dobročinnosti, ale i ti, kdo je sami utváří.
Kdo získal vítězný rozhovor v bookstagramové soutěži?
V soutěži vyhlášené pod instagramovým profilem Knihy ženám uspěla bloggerka Civilka se svým profilem Femení s Civilkou. Jako první uhodla tajemnou knihu, kterou byla naše oblíbená Radostná i hořká Františka Plamínková. A díky tomu získala rozhovor s Terezou Kvapil Pokornou! Co o svém bookstagramovém profilu vítězka prozradila?