Právě vyšlo další číslo magazínu Svět Dharmy zaměřeného na současný buddhismus. V recenzích nechybí ani moje ohlédnutí za výstavou tibetského umění ze sbírky Národního muzea – Náprstkova muzea, kterou jsem navštívila v Olomouci.

Eventy + PR + Projekty
Právě vyšlo další číslo magazínu Svět Dharmy zaměřeného na současný buddhismus. V recenzích nechybí ani moje ohlédnutí za výstavou tibetského umění ze sbírky Národního muzea – Náprstkova muzea, kterou jsem navštívila v Olomouci.
Nenechte si ujít výstavu s názvem Lyrická perokresba výtvarnice Věrky Dupynové, která je k vidění až do 24. dubna letošního roku v Muzeum Zábřeh!
Nový rok nám přinesl první radost! V úterý 4. ledna se v Galerii Lautner uskutečnilo slavnostní vyhlášení výtvarného ocenění Cena Galerie Lautner za rok 2021. To k našemu velkému potěšení získala zakladatelka naší umělecké skupiny paní Tereza Kvapil Pokorná.
Plýtvání zdroji a všudypřítomné hromadění fyzických statků jsou nepřehlédnutelnými symptomy naší doby. Ve chvíli, kdy není možné prodloužit životní cyklus produktů včetně elektronického materiálu, přijde na řadu jejich likvidace. A nejedná se zrovna o křemíkové nebe. Nevyužitý potenciál elektroodpadu naštěstí začíná zajímat i některé důvtipné designéry a umělce. Mezi nimi i Šárku Brejchovou vystupující pod uměleckým jménem Shari Freedom.
Galerie Ratolest organizuje v září letošního roku ve spolupráci s brněnským Schrottem dobročinnou výstavu a aukci děl. Celý výtěžek z akce bude věnován neziskové organizaci Ratolest Brno, která už přes 25 let pomáhá dětem, mladým lidem i rodinám v těžké životní situaci.
V loňském roce jsem se díky vizuální platformě Instagram seznámila s tvorbou nadané umělkyně vystupující pod jménem Schiggy. Mezi stovkami perokreseb se na jejím profilu občas objevil i autoportrét s růžovými vlasy.
Dobročinnost a umění. Dvě hlavní oblasti mého zájmu, které propojuji pod hlavičkou umělecké skupiny Talentovaní Umělci. Moje původní idea pramenila z představy vzájemné i veřejně prospěšné aktivity, do které by se zapojili nejen patronky a patroni umění, kultury a dobročinnosti, ale i ti, kdo je sami utváří.
Nadace profesora Vejdovského hledá umělkyně a umělce, kteří by se rádi zapojili do charitativního projektu s názvem Umění do ucha.
Pod hlavičkou skupiny Talentovaní Umělci často pořádám různé umělecké akce s výtěžkem pro veřejně prospěšné organizace. V loňském roce jsem vstoupila do komunikace s velmi zajímavým umělecko-charitativním projektem s názvem Galerie Ratolest, kterému se již řadu let propojení umění a pomáhajících aktivit úspěšně daří. Zároveň jde o zajímavou příležitost i pro ty, kdo mají nadání, ale nepůsobí v umělecké oblasti profesionálně. Více se dozvíte v rozhovoru s Magdalenou Škapovou, koordinátorkou projektu.
Jste umělkyně? Malujete, fotíte, píšete, zpíváte, hrajete, šijete či jinak tvoříte? K letošnímu Mezinárodnímu dni žen si vyjádříme vzájemnou podporu alespoň virtuálně!