Dnešní dnem se otevřelo Tržiště radosti, tradiční vánoční online akce Mobilního hospice Ondrášek, který paní Tereza Kvapil Pokorná dlouhodobě podporuje. A kde má tato její štědrost svůj počátek?
„V dobách nevalného zájmu o mezinárodní dny připomínající význam laskavosti a dárcovství, vymyslela jsem si svůj vlastní Měsíc darování, měsíc říjen. Pravidelně jsem během něj pořádala benefiční bazárek na pomoc onkologicky nemocným, jejich blízkým a také na podporu hospicové péče. Její význam se totiž připomíná především během října. Již několik let se připojuji k výzvám veřejně prospěšných organizací působících v této oblasti. Mezi ty tradiční patří především online event Tržiště radosti, krásná akce ostravského Mobilního hospice Ondrášek. Ten poskytuje pomoc umírajícím dětem, dospělým i jejich blízkým. Ondrášku pravidelně daruji různá autorská díla, knihy, na kterých jsem měla tu čest spolupracovat i dárkové poukazy. Nechybí ani podpora z řad mých klientů a dalších talentů, kteří na mou výzvu reagují. Letos mezi nimi najdete mimo jiné i dárky od umělkyně Karly Kůlové a Karolíny Borecké, hudebnice Jaroslavy Wernerové nebo terapeutky Marcely Strážnické.“

Dárky, které pomáhají Ondrášku získat finanční prostředky na poskytování pomoci nevyléčitelně nemocným, můžete na Tržišti radosti zakoupit až do konce roku. A pokud chcete naopak dárek věnovat, ještě stále je možnost připojit se třeba k dobrosrdečné hudebnici Jarce.
„K podpoře Mobilního hospice Ondrášek mne inspirovala paní Tereza Kvapil Pokorná. V roce 2022 jsem vydala knihu humorných muzikantských povídek, na které jsem spolupracovala právě s paní Kvapil Pokornou, a pár výtisků mi ještě zůstalo. Jsem ráda, že moje knihy můžou pomáhat a třeba i vykouzlit úsměv na rtech.“
Jaroslava Wernerová, autorka knihy Konzervatoř aneb student ve vlastní šťávě