Spolupráce s Hero Clanem pokračuje i v roce 2024!

Také v letošním roce spolupracuje Tereza Kvapil Pokorná, zakladatelka umělecké skupiny TU a odbornice na komunikaci a marketing, s platformou pro expertní dobrovolnictví Hero Clan. Pokud jste nezisková organizace, můžete si její bezplatné služby vyžádat i vy!

Read More »

Cenu Galerie Lautner získala Tereza Kvapil Pokorná!

Nový rok nám přinesl první radost! V úterý 4. ledna se v Galerii Lautner uskutečnilo slavnostní vyhlášení výtvarného ocenění Cena Galerie Lautner za rok 2021. To k našemu velkému potěšení získala zakladatelka naší umělecké skupiny paní Tereza Kvapil Pokorná.

Read More »

Vše se změnilo – Nic se nezměnilo

Mohlo by se zdát, že letošní rok uměleckým aktivitám nepřeje. Osobně nevnímám poslání umění pouze, jako estetizují, ale i jako akční, schopné reagovat. Což v nás může vzbudit i chuť se angažovat navzdory tomu, v jak netečném období se zrovna ocitáme. Jednou z aktivit, která mě v tomto ohledu v poslední době nadchla je jistě výzva italského umělce Hannese Eggera nazvaná Everything´s Changed – Nothing´s Changed / Vše se změnilo – Nic se nezměnilo. Ta byla realizována v jednom z italských regionů, který byl koronavirovou situací silně zasažen. H. Egger přenesl tvůrčí proces do veřejného prostoru a začal v něm zviditelňovat různé reakce spojené se situací. Díky této performanci vznikl i projekt pro Dům umění v Ústí nad Labem, který se skládá z umělecké instalace, video performance a z dopisů. V těch může kdokoli vyjádřit své myšlenky či příběh spojený s pandemickým rokem. Český projekt si bude žít svým životem až do 27. února roku 2021. Neváhejte se do něj připojit společně se mnou.

Read More »